Autor Tema: bolonjez  (Pročitano 9581 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

terzic

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
  • SVAKO IMA PRAVA DA SE KREĆE I DA BUDE KRETEN !
Odg: bolonjez
« Odgovor #60 poslato: 26 Maj 2011, 23:06:42 »

znaci bile dobro gladne .

Sačuvana

sale

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #61 poslato: 27 Jul 2011, 12:34:47 »

Ima li neka preporuka za Drinu, jak 6m do 100 E ? Imam Hakuyo bravo 5m ali je vec stari stap bez orig vrha i druge sekcije.

Moja preporuka je colmic master xs 180 ,  namenjen je za pecanje sa plovcima do 18 grama (bas tako) i dize 2kg na "vagu" tj mrtvog tereta ,ostar je stap za razliku od yasire  sestica kosta oko 9000 dinara

Sačuvana

M.Spasa

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #62 poslato: 27 Jul 2011, 17:33:38 »

ej ne znam imao sam prilike u vise navrata da slusam o dizanju tegova stapom meni barem 2 kg na sesticu je malo previse ali ajde da ne gresim dusu. Inace imao sam Colmic Joliride 6 m i bio je savrsen stap model iz 2003 godine kako me je dobro sluzio ali sam ga prodao nakon sto mi je jedan bilmez slomio vrh nekako sam izgubio volju za njega a istina bio je strasan jedino sam mu  zamenio setajuce sprovodnike jer mi se nije svidjalo kako su bili fabricki postavljeni na biksnu.
Ljudi koji su u skorije vreme kupovali Colmice uopste nisu zadovoljni jer se guli lak i sprovodnici su lose namotani a takodje i neki drugi sitniji feleri.
Imate kod travara Alcedo extreme strong mislim da je ok za Drinu.
Sačuvana

M.Spasa

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #63 poslato: 27 Jul 2011, 17:34:53 »

a da zaboravih imao pa prodao i 5m Trijanu extremno snazan stap sa debelim zidovima uzo ga neki lik iz Bg za Drinu.
Sačuvana

rajce

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #64 poslato: 27 Jul 2011, 17:44:36 »

smiley010
 Sale,jel ti podize teret od 2kg.Ili si o tome cuo,da se prica.
Sačuvana

M.Spasa

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #65 poslato: 28 Jul 2011, 08:16:23 »

ja mislim da je bila prica da su namenjeni ribama do tezine 2 kg a da podigne 2 kg je izazov i za mnoge varalicarce smiley015
Sačuvana

sale

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #66 poslato: 28 Jul 2011, 08:46:33 »

smiley010
 Sale,jel ti podize teret od 2kg.Ili si o tome cuo,da se prica.
Da podize teret od 2 kg , nisu price

ej ne znam imao sam prilike u vise navrata da slusam o dizanju tegova stapom meni barem 2 kg na sesticu je malo previse ali ajde da ne gresim dusu. Inace imao sam Colmic Joliride 6 m i bio je savrsen stap model iz 2003 godine kako me je dobro sluzio ali sam ga prodao nakon sto mi je jedan bilmez slomio vrh nekako sam izgubio volju za njega a istina bio je strasan jedino sam mu  zamenio setajuce sprovodnike jer mi se nije svidjalo kako su bili fabricki postavljeni na biksnu.
Ljudi koji su u skorije vreme kupovali Colmice uopste nisu zadovoljni jer se guli lak i sprovodnici su lose namotani a takodje i neki drugi sitniji feleri.
Imate kod travara Alcedo extreme strong mislim da je ok za Drinu.
Vrh si uvek mogao da kupis kao i svaki rezervni deo, te setajuce karike su se montirale tada na skoro sve stapove osim onih najskupljih

Jel mozes da mi koazes koji je to stap gde se guli lak i gde su lose namotani sprovodnici ? prvi put cujem  ,a krecem se medju Ljudima sirom zemlje

Sačuvana

M.Spasa

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #67 poslato: 28 Jul 2011, 09:32:11 »

epa Sale ovako,
taj stap sam prodao jer sam izgubio volju da se macujem sa njim, iako je po nekim karakteristikama za mene bio jako dobar za pecanje na plovak umerenih gramaza pokazao je  nekoliko nedostataka odnosno mana.
kao prvo vec nakon godinu dana koriscenja mada i nije nesto mnogo koriscen dva sprovodnika su prsla iznutra ili se usekla tako da je na keramici bila duboka linija koja je sekla najlon, sprovodnici zamenjeni problem resen. prilikom zabacivanja pod odredjenim uglovima je znao da krcka i to prilikom zabacivanja sa strane odnosno sto bi se reklo ispod ruke. e sad sto se tice ovih novijih stapova momak koji je kupio nov Colmic u jednoj raddnji u Nisu je bio jako nezadovoljan jer se posle kraceg vremena pocela ljustiti boja, lak sa blanka a lak na nekom sprovodniku ispucao ja sam taj stap pogledao onako u proloazu bez mnogo zagledjivanja decembra 2009 godine na Nisavi i sad nebih mogao da se setim drugih preciznijih detalja.
Inace sam od Colmica imao i jedan bolo od 5 metara parabolik mislim da se serija zvala TEchnic i sa njim sam ubedljivo najvise skobalja izvadio od svigh stapova sa kojima sam pecao a zahvaljujuci svojoj akciji retko se desavalo da se riba otkaci, taj stap sam posle 5-6 godina koriscenja poklonio bratu koji i dalje peca sa njim inace sam i njemu menjao sprovodnike jer su se usekli jedne zime.
Generalno ja sam bio zadovoljan sa oba stapa da ne misli neko da vrsim neku negativnu propagandu jer niti sam trgovac niti preprodavac pa da nesto kudim ili preterano hvalim.
pozzzzzzzz
Sačuvana

terzic

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
  • SVAKO IMA PRAVA DA SE KREĆE I DA BUDE KRETEN !
« Odgovor #68 poslato: 01 Avgust 2011, 22:29:05 »

Ja po nagovoru prijatelja koji je kupio Colmic Regal 350, 6m , tb35gr, tezine 270 gr (oko 170-180E) , odlucio da ga pazarim ovih dana.Ima li jos neko iskustvo sa ovim stapom?
Sačuvana

rajce

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #69 poslato: 03 Avgust 2011, 04:20:22 »

smiley010
  Pokusacu da budem,precizniji.Kolega Sale,da li si ti probao da podignes teret od 2kg,sa ovim bolonjezom.I da li ti je to uspelo?

Inace o ovom bolonjezu neznam nista osim ono sto mogu videti na sajtovima.A koliko vidim,on je zaista pretezak za jedan bolonjez od 6m.Tezina od 335gr(negde i 355gr)nije, nesto sto se bilo koja firma moze pohvaliti.Neverujem da ima ribolovca koji bi zeleo
da peca sa takvim stapom. smiley018 Tezine od 220-250gr,bolonjeza od 6m, danas spadaju u teske stapove.A ovo je vracanje 30god.u nazad,kada su stapovi radjeni od fibera.Vidim da imaju i bolonjeze koji mogu da podignu i tezinu od 5kg i 100-gramci su. smiley013
Za koga prave te stapove,ako su njihove tezine,recimo od 7m-cak 460gr. smiley002 Mozda bi kolega koji ih uvozi,mogao da nam demonstrira kako se to peca a da posle 10min. ne padnes u vodu.Od napora. smiley012 

Uploaded with ImageShack.us 
Sačuvana

M.Spasa

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #70 poslato: 03 Avgust 2011, 07:46:10 »

nesto nisam siguran u vezi ovog dizanja tegova iz razloga sto znam kakvi su saranski stapovi koji to mogu a ovo na 6 m duzine bas bi voleo da vidim pre ce biti ustvari jedina mogucnost je da je namenjen ribama do 2 odnosno 5 kg. poslednje sto sam vido od Colmica i da stvarno vredi bila je Colmic Corveta, ne znam sada koje i kolike gramaze ali je stap gledan na suvo bio perfekcija. Ono sto sada zameram colmicovim stapovima jeste jeko los kvalitet zavrsne obrade za moj ukus jako jako los, namotaji su asimetricni, lak podleva na sve strane a konusi segmenata su tako lose obradjeni tj. krivo seceni a karbon razresan to jednostavno nije dostojno jednog colmica pa bez obzira sto ga prave kinezizagledaj dobro ove stavke i nemoj ih prenebegnuti prilikom kupovine jer se kasnije sve to pretvori u problem.
Sačuvana

rajce

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #71 poslato: 03 Avgust 2011, 15:57:27 »

poslednje sto sam vido od Colmica i da stvarno vredi bila je Colmic Corveta, ne znam sada koje i kolike gramaze ali je stap gledan na suvo bio perfekcija. Ono sto sada zameram colmicovim stapovima jeste jeko los kvalitet zavrsne obrade

Kolega,ja se ne bih slozio bas sa tobom.Mislim cak obrnuto.Za jedan Tubertini,koji je sigurno ispred firme o kojoj pisemo,i koji motaju 6-kineskinje,navrat nanos(kao deca da su se igrala sa smolom).Colmic je itekako uredniji,sa danasnjim stapovima.Bilo nekada,
 ali danas....ne.Mislim da daju na uslugu,nekom da to radi umesto njih.Jer u Italiji to mnoge male firme rade,za velike uvoznike.Jednostavno,guglajte malo,pa ce te videti ,kakav je to rad.Cak je i dizajn otisao 10-koplja,napred.A i evo:
   [/URL]

Sačuvana

M.Spasa

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #72 poslato: 03 Avgust 2011, 16:23:04 »

Rajce kada nadjete italijanski kvalitet Colmica u Srbiji javite mi, ja sam ovo gledao prosle godine i ti colmici poticu od ovlascenog zastupnika za Srbiju, jedino da kazem da ono sto sam vido nisam vido, a modeli na netu su nesto kao prototipovi verovatno napravljeni u Colmic studiju u Italiji a dalja proizvodnja u Kini.
Sačuvana

Vlada Tadic

• Mladičar
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #73 poslato: 03 Avgust 2011, 17:47:40 »

A da li ste razmisljali o mogucnosti da stizu blankovi u SRB pa da se ovde motaju ?
Znam da se neki modeli shimana tako radili dok je uvoznik bio ......
Sačuvana

rajce

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #74 poslato: 03 Avgust 2011, 19:19:48 »

smiley010
 Vlado,da li mozes da pretpostavis ko je 3god.motao Tubertini,petljase smiley018 smiley017 ,u SRB.Tako da je i to moguce,sa Shimanom-vim bolonjezima. smiley007
 Kolega Spaso,niko ne spori da su stapovi radjeni van Italije.Tu ne bih uvrstio samo Mavera.Jer imaju ugovor,sa Reglasom o izradi nekoliko serija,stapova.O tome sam vec pisao,obimno.Pisem o proizvodnji "blankova".I tu imate na takvim stapovima,made in Italy.
 Dok kod onih koji su naruceni iz Chine,stoji na svakom stapu,made in China.To je retka firma iz Italije koja na taj nacin obavestava,potencijalnog kupca,sta kupuje i "gde je proizvedeno".Druge firme imaju ono poznato(sto uvek zavara),zemlja porekla,Italy smiley002 .
 A sto se tice "Italijanskog kvaliteta",u Srbiji,i ono sta ste vi videli,ja ne bih da komentarisem.Coveka,celi takmicarski deo ribolovaca poznaje.Kao i vecina trgovaca.Ako se tu nesto radi,ispod zita.U veliko bi se pricalo.Ja ne smatram da ako se neki petljas ,u
 Srbiji,preradi u "bolonjez",da je to neka "tragedija".Ako se o tome radi.Jer su stapovi uvezeni iz Italije.Ali ako je nesto drugo u pitanju,vezano direktno,sa Chinom,onda je to druga prica.Jako negativna.
  A iz ove firme nisam imao ni jedan stap,koji je kupljen u Italiji .Jer je za mene,jako nezanimljiva firma.Po pitanju bolonjeza,ili bilo kojih stapova.Tako da necu moci da te informisem o tim stapovima.Tu su oko mene,imaju ih mnoge kolege,ali ja nikada nisam obracao
 paznju na njih,osim u ovoj temi.
 Poz!

Sačuvana

M.Spasa

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #75 poslato: 03 Avgust 2011, 21:35:57 »

druze meni iskreno receno nesto ne gori dusa za te bolonjeze ali posto je ovo forum ajde opet cu da prodiskutujem, pomenuti stapovi su nabavljeni iz firme Eurofish iz Cacka stapove koje sam gledao nalazili su se verovatno i sada se tamo nalaze neki od njih u radnji kod  *BANOVINE* radnja se zove energo tim valjda, znam vlasnika ako treba da fotografisem stapove da bi verovao mozda hocu ako mi nekad iskrsne ali odgovorno tvrdim i ostajem pri ranije recenom da je finalna obrada katastrofa. I sigurno nisu motani petljasi, e sad zemlja proizvodnje ne secam se ali mozda Cina mozda ne
Sačuvana

sale

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #76 poslato: 07 Septembar 2011, 09:11:36 »

Rajce kada nadjete italijanski kvalitet Colmica u Srbiji javite mi, ja sam ovo gledao prosle godine i ti colmici poticu od ovlascenog zastupnika za Srbiju, jedino da kazem da ono sto sam vido nisam vido, a modeli na netu su nesto kao prototipovi verovatno napravljeni u Colmic studiju u Italiji a dalja proizvodnja u Kini.

Svi stapovi koji su srednje i vise klase su namotani bas kao ovi na slici , sto uopste nije tesko proveriti ima ih u skoro svakom Gradu
Stapovi nisu napravljeni u Colmic studiju u Italiji jer to tamo ne postoji.
Ne znam kakav je to   "italijanski kvalitet" , moram da primetim da se iz ovog posta vidi elementrno neznanje i nagadjanje , a kao dokaz ove moje price slikacu u toku dana bolonjeze cisto da se vidi  o cemu pricam .
Neko ovde ponemu i mavera i reglas , to je inace jedna ista firma  tj vlasnici su ista porodica tako da od ugovora nema nista , a koliko su praili stapove u Italiji pokazuje odsustvo sa najveceg sajma u Bolonji  i zamalo Zatvaranje firme zbog farbanja kineskih delova u reglasu.
Colmic je jedina firma iz Italije koja poseduje svoju fabriku u Kini -gde se inace prave svi stapovi svih firmi   (99%)
Sačuvana

sale

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #77 poslato: 07 Septembar 2011, 09:16:42 »

poslednje sto sam vido od Colmica i da stvarno vredi bila je Colmic Corveta,
Verovatno da nisi video  celu seriju formula , fiume 1500 , diamante 5.5 m  i 6.4 m  to su sve top klasa stapovi  i tvrdim da se tesko mogu naci bolji na ansem trzistu
plus je tu ubedljivo najbolji "customer suport" tj , nabavka rezervnih delova 
ove stapove kad budes video verujem da ces drugacije da pricas

Pomenu neko ovde da su stapovi 6m tezina 220-250 grama teski ??? u te tezine spadaju  najbolji bolonjezi  skoro svih firmi  ,mozda je doslo do zabune jer  vecina proizvodjaca stavlja u kataloge tezine nevezanih  stapova tj blankova , kao na primer daiwa ,trabuco, maver  , mislim da jedino colmic i tubertini imaju tezine vezanih stapova u katalogu
pa imate na primer colmic fiume 1500 koji je tezak 190grama i spada u najlakse bolonjeze TB 15 grama na trzistu ,laksi je naprimer od daiwe tournament f1 bolo clasic u ciju clasu spada .
Jos jedan vazan faktor kod stapa je balans ,jer starna tezina rasklopljenog stapa koji drzimo u ruci daleko premasuje te tezine od 250 grama , pa se moze desiti da stap koji je par grtama laksi  kao sklopljen u stvari bude tezi u ruci od onog koji je nekoliko grama tezi na vagi kao sklopljen .
Ovo ne pricam napamet ,jer sam imao prilike da vidim testiranja stvarne tezine stapova na najvecim svetskim sajmovima
Sačuvana

Bosske

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #78 poslato: 07 Septembar 2011, 10:44:40 »

COLMIC Rash 2004, 5.00m, max cast. 25gr, tezak samo 153 gr.. Moj favorit vec 6 god...
Sačuvana
Dokon mozak, đavolje igralište!

M.Spasa

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #79 poslato: 07 Septembar 2011, 10:48:23 »

gospodine Sale, ja sam tek skoro video da ste vi prodavac pomenutog brenda, mogli ste lepo da mi se obratite na pp ako vam je smetalo moje pisanje i nebi bilo problema nikakvih, nebih vise ni slovo napisao ovde. ali posto vi ovde dajete sebi za pravo da dovodite u sumnju moje zapazanje i iskustvo sa tim stapovima reci cu jos ovo dodjite u Nis otici cemo do bilo koje radnje da pogledamo stapove i objavimo slike posle ovde.
Nije mi jasno da li neko treba da cuti i da se pravi slep da nesto nevidi jer je neko pre njega napisao drugacije? Razumem i biznis i marketing ali ipak ovo ovde je forum gde ljudi iznose zapazanja i misljenja i ne vidim nista lose u tome ako se napise da je zavrsna obrada losa da su sprovodnici namotani lose lak puca na istim kraj segmenata kao da je rezan kuhinjskim nozem delovi se cepkaju, pa zar mozew neko da bude toliko corav da kaze da nije. a iste ove bolesti imaju i druge marke Alcedo , Falcon Trabuco
Sačuvana

SimonFloat List Ribolov Musicar SimonFloat