Autor Tema: Stara skola-KASIKE  (Pročitano 6803 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dusan

• Gost
Stara skola-KASIKE
« poslato: 13 April 2010, 21:55:34 »

Da cujemo iskustva o starim dobrim kasikama-koje koristite, sta lovite na njih, u kojim uslovima ih bacate...? Po meni neprevazidjen mamac za lov soma na Drini i za lov stuke takodje. Koliko puta sam samo pecao stuku, menjajuci gomilu varalica, pa mi kasika donese ribu, juuuu. Sto se mene licno tice,ja koristim samo Dam Efcet u tezinama od 16-45gr...

Sačuvana

hucho marko

• Administrator
  • Mladičar
  • *
  • Na mreži Na mreži
  • r
Odg: Stara skola-KASIKE
« Odgovor #1 poslato: 13 April 2010, 22:03:18 »

Jeste kasika nekad jako dobra ,ali ja je ne volem smiley004 smiley009
De god odem od trojice ribolovaca bar dvoica pecaju na kasiku i to istu smiley013 .Na kasiku pecam samo po maloj vodi i kad nema nikog,a tamo de pecam ti uslovi su jako retko smiley012
Sačuvana
Nije najveća budala onaj koji ne umije da čita, nego onaj koji misli da je sve ono što pročita istina

tommylee

• Član Administracije
  • Mladičar
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #2 poslato: 13 April 2010, 22:35:01 »

Jedna od neprevaziđenih varalica.Jednostavana a sve što je jednostavno to je i savršeno.Ispočetka mi je djelovalo dosadno ali i za nju je potreban osjećaj.
Na Drini se posebno za lov soma izdvojila 22g Dam efzzet.A meni na jezeru se pokazala za lov štuke Blue Fox Esox 35g.
Sačuvana
Prvi mušičar u Zvorniku

CantBelieve

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #3 poslato: 13 April 2010, 23:49:57 »

D.A.M effzett  je po meni najbolja kašika od svih, sve je jede, ali ja je prvenstveno koristim za lov soma. 

Meni i mom drugaru se prije 2-3 godine, desila zanimljiva situacija, naime koristili smo pomenute kašike od 22 gr. i baš smo ih forsirali jel je teren dosta plitak i ona je najidealnija bila, ali 0 bodova/0 ulova.

Kada bismo promjenili na 30 grama, odmah bi bilo dešavanja, i sve ulove koje smo ostvarili te sezone bili su upravo na 30 gama, sa kojima smo bukvalno strugali kamenje . . . 

Jedini problem sto kašike kao i sve metalne varke izvrću strunu, pa ih nekada izbjegavam i dajem prednost voblerima :). 
Sačuvana
" Ko nema para nema nadu, ko ima para ima i Nadu, Veru, Anu . . . "

Dusan

• Gost
« Odgovor #4 poslato: 13 April 2010, 23:55:59 »

A sta ste pecali na kase od 30gr.? Recimo stuka voli vece kasike,ali se tu javlja problem ako je plitko. Ja u takvim situacijama od duplog Efceta od 45 gr pravim dve kasike,koje su fenomenalne za stuku...Sto se soma tice, primetio sam da bolje nekada gadja manje kasike, pa je tu obrnuta situacija, dve kasike od 22gr spajam u jednu i dobijam odlicnu varijantu za soma-neuporedivo bolje leti i lepse tone od 45gr jednoj a i mnogo se lepse vodi...
Sačuvana

CantBelieve

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #5 poslato: 14 April 2010, 00:04:46 »

Zaboravih da kazem najvaznije, a to je da smo lovili SOMA.
Sačuvana
" Ko nema para nema nadu, ko ima para ima i Nadu, Veru, Anu . . . "

Goran

• Mrenolovac
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #6 poslato: 14 April 2010, 14:04:20 »

Na mojim terenima oko Pavlovica mosta i nize najbolje se pokazala DAM 30gr.
Mislim da za soma ne postoji bolje,jednostavnije resenje od kasike. Ma koja voda bila i reka.
Cujem da se i na Zvornickom jezeru pokazala kao veoma efikasna. A evo i kod CantBelieve na Bosni takodje. Izgleda da je svud idealno resenje. Mada u zadnje vreme cena nije ni malo simpaticna i nerealno je visoka. Bio sam u Loznici pre neki dan da dopunim kasike i nisam uzeo nijednu jer je cena skoro 500din !!! Sto je mnogo mnogo je.
Sačuvana

fokan

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
    • Odmor u prirodi
« Odgovor #7 poslato: 17 April 2010, 23:14:11 »

A kako je "vozite"?  smiley003

Vlada Tadic

• Mladičar
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #8 poslato: 18 April 2010, 12:13:26 »

Postoji model od Kormorana Z koji je jako slican Damu. U vreme nestasice dama sredinom dvehiljadite pojavljuje se Kormoran. Nema je potrebe posebno prestavljati jer je skoro indenticna damu. Tj cist plagijat

Fokane zavisno od vode i mesta.Postoji vise situacija evo na primer nekih
Dubok vir sa sporijom vodom. Pri izbacaju kasike sacekas da padne na dno. To se lako primeti po struni kad naglo olabavi. Zatim kreces lagano motanje pa rucna. Kasika tad lagano propada ka dnu. I to je obicno vreme udaranja ribe. Ako nema udarca a kasa ponovo lezi na dnu opet laganica ali lagano motanje sa cestim menjanjem brzine pa oet rucna i propadanje. To je stil pecanja na dnu tj blize dnu.
Srednji sloj pretresas tako sto ne cekas da kasa legne nego po padanju u vodu kreces lagano motanje sa par ubrzaja i usporavanja. Sva nauka oko kase je samo polako nigde ne zuri. Penzionersko povlacenje tako da kasa polako samara vodu. Ako radi kao ventilator neces se skoro upisati sa ulovom.  smiley010
Naravno zivost kasici mozete dati i ponekim cimanjem blago stapom
Sačuvana

fokan

• Klenaroš
  • *
  • Van mreže Van mreže
    • Odmor u prirodi
« Odgovor #9 poslato: 18 April 2010, 21:41:52 »

Hvala smiley010

Dusan

• Gost
« Odgovor #10 poslato: 26 April 2010, 15:59:51 »

U Loznici, cena najveceg modela Dam Efcet od 45gr. je 380 din, 30gr. 320 din. , manje su jos jeftinije...
Sačuvana

Vlada Tadic

• Mladičar
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #11 poslato: 26 April 2010, 17:07:14 »

Kako gde Dule negde su 45gr 480din !!  smiley015 smiley015   smiley016 smiley013
Sačuvana

Branislav

• Gost
« Odgovor #12 poslato: 27 April 2010, 20:08:01 »

Da vam pojasnim malo kasike su se nekad pravile u nemackoj i tada su bile orginalnog izgleda a trenutno se rade u Poljskoj gde se takodje rade i za Balzer tako da su sada jako slicne >Originalna Dam je ravna posle najvece obline prema virbli za kacenje.Ona se malo slabije vrti odnosno sporije to radi tako da se efekat ventilatora gubi ako se ne zuri previse sa vucenjem.
Sačuvana

mmire5

• Somdžija
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #13 poslato: 27 April 2010, 22:07:46 »

Pored balzera rade i za kormoran, i verovatno za jos neku firmu nista me ne bi cudilo...A svaka kasika radi kao ventilator kada je prebrzo vuces.
Sačuvana

MOKI

• Štukolovac
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #14 poslato: 27 April 2010, 22:59:54 »

Imam tri komada, 30gr original, stare poklonjene od pravog somdžije. Promenim udice i rade kao nove.Na Moravama neprevaziđene, posebno srebrna
Sačuvana

Vlada Tadic

• Mladičar
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #15 poslato: 28 April 2010, 11:44:40 »

Ne bih trebalo da boja ima neki uticaj za soma.
Sačuvana

Shadrap

• Štukolovac
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #16 poslato: 29 April 2010, 00:44:34 »

Ja bacao ovu od 45g na Savi, i smorio se! Ne moze da padne na dno, ako je vezana za strunu pa to ti je! Struna pravi veliki stomak, i kasika pliva nizvodno ( smiley019 ), heheeee... Trebale bi neke od 90g minimum... Zanima me je l' palo nekad nekom na pamet da baca tako nesto, recimo duplu (2x45) od 90g u Dunavske i Savske dubine? Lovi li to u toj tezini?
Sačuvana
Ne daj pribor lopovima, baci ga u vodu ali ne daj da padne u prljave ruke!

Shadrap

• Štukolovac
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #17 poslato: 29 April 2010, 00:55:30 »

Zaboravio sam da dodam da je ovde (Hrtkovci-Gomolava) Sava najuza u toku kroz nasu zemlju, sa dubinom od preko 25m po prolecnom vodostaju, i do 30m po rupama, i sa vrlo jakim protokom, limanima, kuvanjima, rupama itd...
Sačuvana
Ne daj pribor lopovima, baci ga u vodu ali ne daj da padne u prljave ruke!

Dusan

• Gost
« Odgovor #18 poslato: 29 April 2010, 01:07:19 »

Ja bacao ovu od 45g na Savi, i smorio se! Ne moze da padne na dno, ako je vezana za strunu pa to ti je! Struna pravi veliki stomak, i kasika pliva nizvodno ( smiley019 ), heheeee... Trebale bi neke od 90g minimum... Zanima me je l' palo nekad nekom na pamet da baca tako nesto, recimo duplu (2x45) od 90g u Dunavske i Savske dubine? Lovi li to u toj tezini?

Zato ja kada pecam na Dunavu, u uslovima jakog protoka i velike dubine, pecam iskljucivo tvisterima i sedovima na olovnim glavama od 50-60 gr( to su retke,ali ekstremne situacije). Kasika tu ne igra nikakav posao, tesko pada na dno i ako padne nemoguce ju je odrzavati na istom,jer cim pocnes da motas ona se podigne metar iznad dna, zbog svoje specificne konstrukcije i rada...Zato za Dunavske( i Savske dubine) kasika pada u zaborav...
Sačuvana

Vlada Tadic

• Mladičar
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #19 poslato: 29 April 2010, 01:34:40 »

Pa Dulka ne podrzavam tvoju tezu  smiley008
Ja spojim dve po 30gr i dobijem malu tesku od 60gr. Ali kasa nije za tako veike dubine. Tj jeste ali kidanje je maksimalno. 
Kasa je vise za srednji sloj ali moze da se lovi i na dnu sa njom.
Aco bolje propada kasa od 30gr od 45gr jer je manja. Ja vise i volem od 30gr kasiku.
Ona od 45gr dodje mi ko poklopac za serpu. Trideset grama lakse zguta somce.
Sačuvana

SimonFloat List Ribolov Musicar SimonFloat