Autor Tema: Pravljenje silikonaca  (Pročitano 40620 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

OLOVO

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
    • Vukovi sa DUNAVA
Odg: Pravljenje silikonaca
« Odgovor #40 poslato: 22 Avgust 2010, 14:40:23 »

dacu ti ja kivetu..no problemooo
Sačuvana

Chuck Norris je brojao do bezbroj - dvaput.

hucho marko

• Administrator
  • Mladičar
  • *
  • Na mreži Na mreži
  • r
« Odgovor #41 poslato: 22 Avgust 2010, 14:47:17 »

Znaci opet ovi iz nauke kurendaju smiley004 . Hvala na ponudi, za kivetu ajd, oticu ja kad pocne godina da zamolim nekog na faksu da mi napravi kalup,cisto da vidim kako ce napraviti(slikacu l nemoj da se smejete smiley007 smiley007 )pa ako bude valjalo i nebudem mogao da nabavim od ovih mojih kontaktiracu te.hvala jos jednom.
Sačuvana
Nije najveća budala onaj koji ne umije da čita, nego onaj koji misli da je sve ono što pročita istina

OLOVO

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
    • Vukovi sa DUNAVA
« Odgovor #42 poslato: 22 Avgust 2010, 14:49:08 »

MORASH IMATI KOMPLETNU KIVETU JER VIDISH ZUBCE KAKO NE DAJU DA SE MRDA LEVO -DESNO
Sačuvana

hucho marko

• Administrator
  • Mladičar
  • *
  • Na mreži Na mreži
  • r
« Odgovor #43 poslato: 22 Avgust 2010, 15:01:19 »

Ako stavis jos koju sliku ima da odustanem i od kalupa da mi prave,ipak je to premalo bar meni, iako nesumljam da je dobro ipak to njima treba ali .....al si mi dao super ideju za zezanje imam seda od 14 cm ima njega da im dam da mi naprave kalup smiley005

Sačuvana
Nije najveća budala onaj koji ne umije da čita, nego onaj koji misli da je sve ono što pročita istina

OLOVO

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
    • Vukovi sa DUNAVA
« Odgovor #44 poslato: 22 Avgust 2010, 19:13:57 »

to  su uglavnom standardizovane kivete , jer zasto da budu vece ne radi se proteza za konja....najbolje reshenje da ti fotkam  (imam neku rusku) , ta je bash mega , alli josh je bolje da ti netko napravi isti fazon od debelog celika i onda si miran za uvek sto se tice kiveta tako da mozes odjednom liti i po 5 -7komada , iz jedne ''cigle''...ili 10 olova razlicite gramaze za glavinjare..
Sačuvana

hucho marko

• Administrator
  • Mladičar
  • *
  • Na mreži Na mreži
  • r
« Odgovor #45 poslato: 22 Avgust 2010, 21:42:13 »

A kako onda da isteram visak,jedino da sednem na njega,a ako se ne istera dobo visak odlivak bude debeo sto narocito moze da smeta kod sedova smiley013 ,ebiga nikad dva dobra smiley012
Sačuvana

OLOVO

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
    • Vukovi sa DUNAVA
« Odgovor #46 poslato: 23 Avgust 2010, 06:31:18 »

eeeeh da , pa presom...ja to presom radim ...jer nesmem da bushim prolaz tj .izlaz na kiveti tj nisam ni probao , ali pod presom kada je stegnem , e- tu sve curi na sve strane..akrilat je mnogo  gusci od silikona pa opet zategnem presom a tu su odstupanja nedopustiva.
shed kad se radi 1 na 1 , ne moze se prepoznati koji je odlivak a koji je posluzio kao model...Samo dobro umeshan gips i najgori neprijatelj -prljava kiveta od gipsa..to pravi problem uvek i tu su uglavnom odsupanja ako se neocisiti kiveta .
Sačuvana

hucho marko

• Administrator
  • Mladičar
  • *
  • Na mreži Na mreži
  • r
« Odgovor #47 poslato: 23 Avgust 2010, 13:44:11 »

E vidis to je super stvar vise komda u jednom kalupu pod presu ,zajedno sa kivetom  smiley011 ,e tako moze jel kiveta neda da pukne gipsani kalup,sto se desava kad je veci kalup.Upravu si treba to napraviti,da znas da hocu.
Ja sam koristio jednu inproizaciju na slican je fazon,naime napunim dve polovine kalupa silikonom ,zatvorim kalup stavim dve letvice na kalup (zbog ravnomernog prenosa pritiska)i onda sa stegom  istisnem visak,ali to moze za jedan model ,super ali cim ih je vise i plavi gips vrisne zacas samo malo nepaznje i puce ,al tu kiveta odradi poso jer neda,e svaka cast super stvar moram investirati smiley010
Sačuvana

bobitas

• Moderator
  • Somdžija
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #48 poslato: 24 Avgust 2010, 00:04:05 »

E danas odem kod proteticara da mi pokaze kivetu...i vrlo lepa stvarcica i kako videh jednostavna.Prvo sto mi pade na pamet je da se moze napraviti od gromobranske trake.omota se oko nekog predmetau zeljeni oblik,zavare spojevi,brusilicom urezu zubi,na gornjem delu,a na donjem na istom mestu ali u negativu.Cak ne trebaju zupci na poklopcima,moze biti zavarena i neka sarka da se otvara,radi lakseg vadjenja gipsa.
Ovaj deo sa varenjem mozda i nije potreban nego se moze postaviti selna koju po potrebi skidas i umeces drugi gipsani kalup.
U sustini se mozda puno moze odraditi samo sa jednom kivetom,a samo menjas umetke.
Ko razume shvatice.
Fora je da postoje kivete razlicite velicine,tako da je sirok raspon mogucnosti za pravljenje varki.
Plavi gips je ovde kod mene 5 KM kilogram i u petak ocekujem jedan paket pa cu se igrati.... smiley002 smiley002 smiley002 Poz.Bobitas.
Sačuvana

OLOVO

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
    • Vukovi sa DUNAVA
« Odgovor #49 poslato: 26 Avgust 2010, 07:26:00 »

Ne mogu tacno da se setim od koje legure je napravljena kiveta, ali ona mora biti OD NEHRDJAJUCEG MATERIJALA,i to poprilicno debelog ako se pravi velika kiveta, tj sadnduk vishe, to ako cesh raditi , gledaj da bude bar 3 puta deblja od one koju si gledao kod proteticara..varovi ne dolaze u obzir , jer presa to razbuca, kao macka mushkatlu....te su kivete livene i nemaju varove..
Sačuvana

hucho marko

• Administrator
  • Mladičar
  • *
  • Na mreži Na mreži
  • r
« Odgovor #50 poslato: 26 Avgust 2010, 19:48:11 »

Bobitas netreba kiveta sem za jegan na jedan livenje  jer u praksi retko gde treba pritisak presom da bi se napravio model,evo pogledaj brzo i jednostavno  smiley010

Making a Mold Box

A ko ima problema sa uranjanjem tacno polovine ribice u gips moze napraviti ravnu plocu od obicnog plastelina uroniti model koliko treba i samo naliti gips
Sačuvana

OLOVO

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
    • Vukovi sa DUNAVA
« Odgovor #51 poslato: 28 Avgust 2010, 13:07:16 »

a pazi ovo silikonski pesh od zivog pesha -odlivak..samo mi je ta fotka ostala.(beli pes) je u pitanju.. , nabadanjem na jig najobicnije , ubi, samo je bitno kako se ''pishe ''sa stapom

Sačuvana

hucho marko

• Administrator
  • Mladičar
  • *
  • Na mreži Na mreži
  • r
« Odgovor #52 poslato: 28 Avgust 2010, 14:02:33 »

Ja sam nesto slicno probao ,naime probao sam da od zelenkare (kamenjarke)napravim glavinjaru,ali mi nije uspelo,posle me i proslo pa nisam ni pokusavao ali razmislao sam neko vreme i mislim da treba zalediti ribicu pa onda u kalup,ili imas majstore neki drugi fazon smiley016
Sačuvana

Tref

• Mrenolovac
  • *
  • Van mreže Van mreže
  • Swimmingly Sinkable
« Odgovor #53 poslato: 28 Avgust 2010, 14:34:01 »

Lele ovo ocu da sa gagom probam. Omg koja ideja. Marko dolazim na instrukcije
Sačuvana
U blitvi utjehe nema!

OLOVO

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
    • Vukovi sa DUNAVA
« Odgovor #54 poslato: 28 Avgust 2010, 20:44:32 »

moze bilo koja riba ..ovo je bodorkica, ...kad sam bio mali..zazao sam se do besvessti ,.ako treba tacno da se opishe procedura , moze....

Sačuvana

bobitas

• Moderator
  • Somdžija
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #55 poslato: 28 Avgust 2010, 21:34:35 »

Udri sa procedurom,"Bravo ti ga" (sto bi rekli Crnogorci) smiley010 smiley011 smiley002 .Poz.Bobitas.
Sačuvana

OLOVO

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
    • Vukovi sa DUNAVA
« Odgovor #56 poslato: 31 Avgust 2010, 11:03:23 »

...e 'vako, riba treba da bude ziva, ako je ikako moguce .
Ubiti ribicu ubodom u mozak tako da je na mestu mrtva.
Osushiti je .. pustiti da se osushi i ocistititi sa nje svu slinu i vatom pokupiti sto je moguce vishe vode i sline sa nje.Ne previshe sushiti , nego da jednostavno bude suva bez vode-vlage, jer se krljushti  pocinju odvajati i tada daju dobar reljef sto se vidi i u otisku , samim tim , lakshe i prirodnije se radi dekor.

Kada je riba ubijena,,,uzeti spuzvu-sundjer..kako god , malo ga ali malo ulubiti-spaliti sa necim da stomak i telo legnu u sundjer (DA NEOSTANE RAVNA JEDNA POLOVINA).Zatim riblja peraja rashiriti i iglama to fiksirati da budu rashirena peraja.... sledi ZAMRZAVANJE!!
TO SE SLEDI ZA 20 MIN , druga strana se u medjuvremenu okrene na sundjeru tako da i ona poprimi pravi oblik..Onda brzinski u gips tj. kalup..to mora brzo kao munja da se radi jer se gis stvrdjavanjem greje i odmrzava ribu , ali nista zato , najbitinije je dobro sloziti gips jer nema da se mashi omer , pa da se dugo cheka jer je i riba vlazna .

Ta polovina kada gips izvrshi reakciju hladjenja nakon zagrevanja ide skupa sa ribicom u zamrzivach..da se sledi ponovo a i gipsu ne smeta..onda vadjenje i brisanje vlage sa te polovine jer pusta riba vodu pa se napravi ''film preko koze i peraja, a dok se mesha gips taj vodeni-vlazni film se otopi i pravi sranje kada je u kontaktu sa gipsom koji se prelije preko nje.
Onda klasicna procedura , otvaranje cigle i silikon u otisak...

Pitanje:Kako da slozim olovo i alkice u takav tanak otisak , tipa beovica,bodorka itd..?? smiley023

Lakshe bi mi bilo da to ufotkam za 10 m nego sto sam ovo  pisao 40 min smiley016 , jer mislim da je nerazumljivo za vecinu...a nemam kedera pri ruci da ga sada iznabadam..niti mislim da se vracam ovoj radnji u skorije vreme ako mi neko ne kaze gde je najbolje teziste za olovo i alke ..
Sačuvana

hucho marko

• Administrator
  • Mladičar
  • *
  • Na mreži Na mreži
  • r
« Odgovor #57 poslato: 31 Avgust 2010, 15:39:33 »

U ebote pa ovo ima posla OHoHo ,,a da pitam ja tebe zar nije lakse samo rasiriti peraja ,staviti ih izmedju dva paceta kartona ,fiksirati stipaljkom ,pa u zamrzivac  ,kad se stegne napraviti kalup  smiley013

Pitanje ti nerazumem jel ti treba polozaj zice za te tanke odlivke od ribe ili uopsteno smiley023
Sačuvana

OLOVO

• Skobaljaš
  • *
  • Van mreže Van mreže
    • Vukovi sa DUNAVA
« Odgovor #58 poslato: 31 Avgust 2010, 20:40:25 »

....ma chini se da je puno posla , uradi se za 10 min. fiksacija.....sa kartonom bi dobio spljostenu ribu, mokru ,koja bi se lepila za karton zamrzavanjem.OVAKO DOBIJESH ORGINAL...da mi je pri ruci keder to bi ti iz 5 fotki pokazao,nkakav problem nije.Ama bash nikakav...lako se radi a mnogo se pishe sa objasnjavanjem..
a..pitanje je za zicu sa olovom , gde otprilike da ide teziste, za tanke a i moze za uopshteno..evo recimo za ovog pesha gore na slici...da li bi mogao da ''glavinja''??

Sačuvana

hucho marko

• Administrator
  • Mladičar
  • *
  • Na mreži Na mreži
  • r
« Odgovor #59 poslato: 01 Septembar 2010, 00:28:41 »

E Olovo tebi problem OLOVO smiley007 smiley007 smiley007
Mislim da PES nece moci da glavinja ,a i zasto bi ali zato Bodorka itekako moze smiley004 .Mozda mozes probati pesa da napravis sa jednokrakom udicom (kao storm) ko zna mozda upali,pa pes od sunjdjera nema rad a fata ,mozda ce i ovo smiley017 (a i kacanje je manje nego na jig glavi smiley005 )

A uopsteno o POLOZAJU<OBLIKU<VELICINI glave ulivene u silikon je kljucna stvar jer je skoro 90% celokupne mase glavinjare u olovnoj glavi,ali i oblik tela jako utice na rad ,e sad ,nasi majstori se drze jednog oblika ko pijan plota,zato se danas i misli da nemoze da se napravi glavinjara za mirnu vodu i da treba protok da je pokrene,a moze i te kako ,samo nema takve glavinjare da se kupi,ali nema interesa niko da se muci i eksperimentise zato glavinjare vec polako izlaze iz mode a ni polovina kvalitetnih osobina nije iskoristena smiley018

Ljudi eksperimentisite sa oblikom tela i glave  i iznenadicete se ,mogucnosti su neogranicene,ovo je mozda najuniverzialniji mamac samo je zakrzljao i danas se moze grubo podeliti na 2 modela a to je greh, iskocite malo iz sablona verujte mi isplati se smiley010

Sačuvana

SimonFloat List Ribolov Musicar SimonFloat